HARF VE BİLGİLER

Türkçe Ansiklopedi Tanıtım

Günümüzde bir çok bilginin kaynağı olarak ilk başta google tarzı arama motorları gösterilmektedir. İnsanlar yarışmaları düzenlerken, öğrenciler ödevlerini araştırırken, öğretmenler öğrencilerine ödev verirken yahutta işyerinde evde dışarda herhangi bir yerde geçen bir kelimenin anlamını öğrenmek istediğimizde başvurduğumuz ilk merci google ve diğer arama motorları oluyor. İnternet ortamında bir çok birden fazla sözlüğün anlamını öğrenme ihtiyacı içerisinde oluyoruz.

Aramamlarımız genelikle arama istediğimiz kelimeyi başa alarak sonu nedir ?, nerede ?, kimdir, nasıl yapılır yada hepsinde öte ne kelimesini kullanarak enter yapıyoruz.

Bir zamanlar evimizde kullandığımız şimdilerde ise ya yaktığımız ya raflara kaldırdığımız yada çatı katında unuttuğumuz ansikolopedilerimiz vardı. Emimin ki bu ansiklopediler bir çok okumuş, araştırmış ödevimizi yapmışızdır.

Türkçe ansiklopedi tam da bu ihtiyaçları gidermek adına veritabanında kayıtlı binlerce kelime ile siz değerli ziyaretcilere hitap etmektedir. Ziyaretçilerimiz sayfamız içerisinde bir wikipedia gibi istediği kelimeleri bularak aramasını yapabilir.

Oldukça ziyaretci dostu olan sayfamız içerisinde A --> Z ye kadar alfabetik olarak Türkçe alfabesi bulunmaktadır. Bu Türkçe alfabe üzerinden istediğini kelimeleri tek tıkla bulabilirsiniz.

Türkçe Ansiklopedi sayfamızın siz değerli ziyaretcilerine yönelik olarak da bilgisini paylaşmak isteyenlere web sitemizin sağ üst kısmında arama motorunun yanında bilgini göster butonuna basarak bildilerini bizimle paylaşabiliriz ve web sitemizde yayınlabiliriz.

Türkçe Ansiklopedi dünyanın her yerinde Türkçe arama yapanlara kolaylık sunmaktadır.