Bandeira (Manuel Cameiro de Sousa)”

Bandeira (Manuel Cameiro de Sousa)

Bandeira (Manuel Cameiro de Sousa)Manuel Carneiro de Souza Bandeira Filho 19 Nisan 1886'da Recife'de, Rua da Ventura'da, şu anki Joaquim Nabuco, Manuel Carneiro de Souza Bandeira'nın oğlu ve Francelina Ribeiro de Souza Bandeira'da doğdu. 1890'da aile Rio de Janeiro'ya ve daha sonra Santos - SP'ye ve Rio de Janeiro'ya taşındı. Petropolis'te iki yaz geçiriyor.

1892'de aile Pernambuco'ya döner. Manuel Bandeira, Rua da Soledade'deki Barros Barreto kız kardeşinin kolejine ve Rua da Matriz'de yarı iç, Virgínio Marques Carneiro Leão'ya katılıyor.

Aile, bir kez daha Recife'den Rio de Janeiro'ya, 1896'da Travessa Piauí'de, Rua Senador Furtado'da ve sonra Laranjeiras'ta yaşadıkları bir yere taşınmaktadır. Bayrak Ulusal Gymnasium'un Externato'larına katılıyor (şu anki Pedro II College). Öğretmenleri Silva Ramos, Carlos França, José Veríssimo ve João Ribeiro'dur. Çalışma arkadaşları arasında Sousa da Silveira ve Antenor Nascentes var.

1903'te aile Bandeira'nın bir mimar olma niyetiyle Polytechnic School'a girdiği São Paulo'ya taşındı. Ayrıca, Sanat ve El Sanatları Lisesinde mimar Domenico Rossi ile gece çizim ve resim eğitimi aldı. Ayrıca babasının bir çalışanı olduğu Sorocabana Demiryolu'nun ofislerinde çalışmaya başladı.

1904 yılı sonunda yazar tüberküloz olduğunu öğrenir, faaliyetlerini bırakır ve Rio de Janeiro'ya döner. Sağlığı için daha iyi iklimler arayışında, çeşitli şehirlerde mevsim geçirir: Kampanya, Teresópolis, Maranguape, Uruquê, Quixeramobim.

1910'da Brezilya Harf Akademisi'nin şiir yarışmasına katılıyor, bu ödülünü vermemektedir. Charles de Guérin'i okur ve Carnival'da kullanacağı tekerlemeleri öğrenir. Apollinaire'nin etkisi altında, Charles Cros ve Mac-Fionna Leod, ilk özgür ayetlerini 1912'de yazar. İsviçre'deki Clavadel Sanitarium'da tedavi görmesi için Haziran 1913'te Avrupa'ya gidiyor. Aynı gemide Mme Blank ve iki kızı seyahat ediyor. Sanatoryumda Paul Eugène Grindel ile tanıştı ve daha sonra Paul Éluard'ın takma adını ve Éluard ile daha sonra Salvador Dali ile evlenecek olan Gala'yu kabul etti. I. Dünya Savaşı'nın patlak vermesi nedeniyle, 1914'te Ekim ayında Brezilya'ya döndü. Goethe, Lenau ve Heine (spor salonunda çalışmış olan Alman sığınağı). Rio de Janeiro'da Nossa Senhora de Copacabana Caddesi ve Goulart Caddesi'nde yaşıyor.

Bandeira (Manuel Cameiro de Sousa) Hakkında Yorumlar