Avustralya Doları”

Avustralya Doları

Avustralya doları,

Başlıca yedi Avustralya topraklarının belirtilen para birimidir. Bu $ işareti ile gösterilir ve kodu AUD'dir. Günümüzde, dünyanın en çok satılan beş para birimidir. Avustralya'daki yüksek faiz oranları, Avustralya ekonomisinin istikrarı ve istikrarlı siyasi sistem nedeniyle tüccarlar arasında popülerlik kazanmıştır. Tüm bu faktörler Avustralya dolarına yatırım yapmanın faydalarına katkıda bulunur.

Avustralya doları sikke ve banknot şeklinde kullanılabilir. Avustralya para birimi ilk 14 Şubat ?Royal? olarak adlandırılacak karar verildi th 1966, ancak bu isim çok sevilmeyen olduğunu kanıtladı ve nihayet ?Dolar? seçildi. 1966 madeni paralar getirildi, onlar 1,2,5,10,20 ve 50 cent sikke şeklinde. Avustralyalı madeni paraların hepsi, o dönemde hüküm süren Kraliçe II. 1988 yılında Avustralya Merkez Bankası ilk polimer banknotunu tanıttı. Hangi renk kodlu idi: 5 $ pembe; 10 $ mavi; 20 $ kırmızı; 50 $ sarı; ve 100 dolar yeşil.

1973 yılında Avustralya doları 1.4875 ABD Doları değerinde idi. Takip eden yıllarda dalgalanma bu aralıkla sınırlıydı: 1,485 ABD $ - 1.490 ABD doları. ABD dolarına kıyasla döviz kurundaki dalgalanma istikrarı tüccarlar arasında daha popüler hale getirdi. Avustralya doları, Temmuz 2011'de rekor kıran değerine ulaştı. Bu dönemde ABD doları karşısında 1.1080 dolardan işlem gördü. Avustralya ekonomisi, diğer ülkelerin geri kalanına kıyasla oldukça istikrarlıdır. Geçtiğimiz yıllarda ticareti sadece tarım, hammadde ve minerallere bağımlıydı, bu yüzden değeri iş döngüsünde değişti. Bununla birlikte, bu para birimi ticaret için ekonomistler tarafından önerilmektedir. Merkez bankasının müdahalesi olmaması, ticaret piyasasındaki başarısının en önemli faktörlerinden biridir.

Bir başka önemli faktör ise Avustralya hükümetinin ve ekonominin istikrarıdır. Avustralya ekonomisi çok güçlü bir şekilde gelişmiştir, piyasa ekonomileri 1,23 trilyon ABD dolarıdır. Ülkenin ana vurgusu ihracatı üzerinedir. Böylece ekonomi hızla artıyor. Geçtiğimiz on yılda ekonominin büyüme hızının yıllık% 3,4 olacağı tahmin edilmektedir. Bu ülkenin dünyanın geri kalanına kıyasla en düşük borcu var. Bu nedenle, ticaret piyasasında yüksek sıralanır. Avustralya, 19. en büyük ithalatçı ve ihracatçı olarak sıralanmıştır . Avustralya'nın ana ticaret ortakları Çin, Japonya, Kore, Hindistan ve ABD'dir. Ayrıca, 2011 yılının en güvenli bankası olarak da sıralanabilir. Ayrıca, vergilendirme şartlara bağlı olarak eyaletten eyalete değişmektedir.

Yukarıda belirtilen faktörlerin tümü, ticaret dünyasında Avustralya doları kullanımındaki artışa katkıda bulunur, çünkü durgunluk dönemlerinde bile güvenlidir. Yılbaşından bu yana, Avustralya hisse senetleri ABD hisselerine kıyasla% 1.2'ye yükseldi. Avustralya sabit bir döviz kuru tuttu; Bu, ekonomilerinin ne denli güçlü ve hükümetin ne kadar istikrarlı olduğunu yansıtıyor.

Avustralya Doları Hakkında Yorumlar